Piękno po życiu – rośliny do suszenia – trawy

suszenia

kwiaciarnia internetowa szczecin – Suszone rośliny i suszone kwiaty są w połowie drogi dla ludzi, których nie stać na ogrody lub kosztowne świeże kwiaty i sztuczne kwiaty lub rośliny do dekoracji. Kobieta domowa otrzyma ogromną satysfakcję, jeśli będzie mogła pielęgnować hobby, jakim są te wysuszone kwiaty i rośliny, a następnie udekorować swój dom. Ale niewielu zdaje sobie sprawę z rodzaju roślin i kwiatów do wyboru do suszenia i metod suszenia przy zachowaniu oryginalnego piękna bez znacznej utraty koloru lub kształtu.

Agrostis: Dwa powszechnie uprawiane gatunki traw to Agrostis nebulosa (zwany także chmurą trawy) i Agrostis pulchella, są jednoroczne i można je łatwo hodować w doniczkach poprzez nasiona. Rosną one do około 10-12 cali wysokości i mają wiechy, które prezentują mglisty efekt chmury.

Avena: ten gatunek owies może być ważną atrakcją kompozycji kwiatowych po wyschnięciu. Zwykle uprawiana jest jako roślina jednoroczna i jest popularną trawą ozdobną.

Pennisetum: Wiele gatunków tej trawy jest niezwykle dekoracyjną trawą kwiatową, ale nadaje się do dekoracji szklarni i oranżerii. Mają długi, długi kwiatostan składający się ze szczeciny białej lub purplicznej.

Triticum: ten zwyczajny gatunek pszenicy ma dobrze znane kolce, które są cenione ze względu na ich atrakcyjność dekoracyjną, a suszone wiechy są często używane w kwiatowych aranżacjach na święta żniwne. Najbardziej odpowiednimi gatunkami tej klasy są Triticum spelta, które jest odporne na cały rok i rośnie w siłę. 2 stopy wysokości.

Hordeum: Jest to powszechnie znane jako ogon jęczmienia lub wiewiórki. Jest łatwo podnoszona z nasion jako twarde roczne i rośnie około 12 cali wysokości.

Phalaris: gatunek Phalaris arundinacea pitca jest piękną różnobarwną byliną dla zielnych obramowań. Liście są w paski białe i zielone, a wiechy są zielonkawo fioletowe. Rośnie około 3-5 stóp wysokości i ma krótkie kwiatostany w kolorze zielonym, białym i fioletowym.

Sposób suszenia: Świeże liście zanurza się w 50% roztworze gliceryny na kilka dni przed suszeniem pod arkuszami papieru lub w zagięciach grubego dywanu. Gliceryna pomaga uelastycznić liście i zwiększa trwałość suszonych roślin. Spora liczba kwiatów ma wbudowaną własność, która zachowuje kształt i kolor bardzo dobrze po zwykłym suszeniu. Kwiaty powinny zostać zebrane, gdy są dopiero otwierane, i zawieszane do góry nogami, aż będą całkowicie suche. Cięte łodygi są suszone do góry nogami, dzięki czemu zachowują prostą sztywność, gdy są następnie wykorzystywane do dekoracji, a łodygi są usztywnione. W przypadku kompozycji kwiatowych czasami może być korzystne wysuszyć kilka łodyg, aby nadać układom zakrzywione linie.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *